Noclegi  Zakopane - Rezerwacja On-line
Atrakcje

Kolej Butorowy Wierch

 

GUBAŁÓWKA  
ZAKOPANE
​Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki.Po wschodniej stronie kolejki znajdują się zalesione tereny dzielnicy Zakopanego - Szymoszkowa z Potokiem Dziadusiów i osiedle Czajki, po zachodniej Niżnia i Wyżnia Blachówka - osiedla podhalańskiej wsi Kościelisko.
Wyciąg budowano w latach 1975-76, a uruchomiono w styczniu 1977 roku. Dolna stacja kolejki usytuowana jest na wysokości 886 m n.p.m., a górna na 1158 m n.p.m. Różnica wysokości pomiędzy nimi to 272 m. Dwuosobowy wyciąg ma długość 1,619 km, a jego przejazd zajmuje około 18 minut. Kolejka jest w stanie przetransportować w ciągu godziny 880 turystów.

KAMERKI

Dolna stacja kolejki znajduje się niedaleko skrzyżowania ulic: Powstańców Śląskich i Czajki. Jest tam również parking i postój dla dorożek. W odległości około 370 m znajduje się przystanek autobusowy "Butorowy Wierch" do Zakopanego. Na górną stację możemy dotrzeć wjeżdżając samochodem lub w lecie rowerem jedną z trzech dróg asfaltowych na Pałkówkę (1129 m n.p.m.) – z miejscowości Ząb, Dzianisz lub z centrum Kościeliska (tzw. Drogą Papieską) albo busem – wysiadamy na przystanku Gubałówka Skrzyżowanie, po czym udajemy się zielonym szlakiem spacerowym do górnej stacji kolejki (zajmie to 10 minut). Można również wyruszyć niebieskim szlakiem spod Hotelu Kasprowy, trasa zajmie około 1 godz. 15 min lub czarnym szlakiem spod Domu Turysty (czas marszu 1 godzina), a następnie czerwonym szlakiem po wzniesieniu gubałowskim (20 minut) i zielonym szlakiem spacerowym z Pałkówki.
DO GÓRY

CENNIK

 

Wyciąg jest własnością Polskich Kolei Linowych (PKL). Bilet normalny w jedną stronę kosztuje 7 zł, ulgowy 5 zł. Można również kupić bilet w obie strony za odpowiednio 10 zł i 8 zł. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 10 roku życia, studentom do 26 roku życia i osobom 60+ legitymującym się odpowiednim dokumentem (legitymacja, dowód osobisty). Członkowie PTTK otrzymują rabat w wysokości 10%. Kolej linowo-krzesełkowa Butorowy Wierch i Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę są objęte wspólnym systemem biletów.


Wjazd KL-T G i zjazd KL BW, czyli tzw. bilet łączony kosztuje 13 zł (normalny) i 11 zł (ulgowy).

grudzień: 10.00 – 15.00
styczeń,luty, listopad: 10.00 – 16.00
marzec, kwiecień, październik: 10.00 – 17.00
maj, czerwiec, wrzesień: 10.00 – 18.00
lipiec, sierpień: 10.00 – 19.00

​​Mapa Tras


   
DO GÓRY

POLECANE

Specjalńie dla ciebie

Willa Dziewiętnastka
Zakopane
Willa 20 zł /80 zł Więcej
Kurort Wypoczynkowy Gabi
Zakopane
Tanie Noclegi Zakopane 20 zł /80 zł Więcej
Willa U Bzyka
Zakopane
Willa 30 zł /100 zł Więcej 

« Wróć Zobacz wszystkie atrakcje »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę dodaj do schowka znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę usuń ze schowka znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.

UA-67733805-1